Ова се возила на една измината младост од минатиот век: Југо, стоеден, буба, пегла - овие "ликови" заедно одамна не…
Легендарниот светски првак во шах, Гари Каспаров, на меѓународниот форум на Microsoft „Светла иднина на луѓето + машините“ во Атина,…
Видеото од слетувањето на Месечината е снимено на путината во Невада и е лажно, тврдат од „Викилис“. Меѓународната непрофитна организација…
Ова го мисли Коосновачот на Facebook Крис Хјуз кој заедно со Марк Цукенбер ја покренал оваа социјална мрежа за допишување…
Мало слонче сака нежности и гушкања. Не може даму се одолее иако од милина ќе ве кутне на земја.
Историска реликвија претворена во сообраќајно средство на соларен погон. Се работи за првиот електричен воз напојуван во целост од сончева…
ВИДЕО: Игор Џамбазов прашува за дестинација: Госпожа каде е патот?
Имаат 10 дена одмор и не знаат што да прават со нив - 45% од анкетираните јапонци се чувствуваат несреќно…
Со Диџеј градоначалник ќе се подига јавната свест за хуманоста меѓу нас
Страница 10 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.