Топ Новости
На новинар и камерман од телевизија „Клан“ им беше доволено да влезат и да ја снимат состојбата што се случува…
Пладневна снимка од „Мустафа паша џамија“ каде по одлуката на ИВЗ се отворени вратите за верниците. Претходно надлежните апелираа до…
Празниците оваа година да ги прославиме дома. Така ќе придонесеме сите да го зачуваме јавното здравје, порачуваат Д-р Арбен Зибери,…
Преземи ја апликацијата StopKorona.Откако ќе ја превземете на Вашиот мобилен телефон можете да утврдите дали сте биле во близина на…
Со ноќно светлечко шоу на зградите, мостовите и улиците Вухан ја прослави победата над корона вирусот и болеста Ковид-19.По над…
Основно правило во заштитата од корона е мењето на раце со сапун.Дали правилно го правиме тоа?Момчето од видеото многу успешно…
СДСМ со порака по повод 8 март: „Менувај го светот – како жена! Среќен 8-ми март!“. Во него се појавуваат…
Премиерот на Р.Грција кој изборната победа ја доби оспорувајќи го Договорот од Преспа, сега со ретериран став и разбирање за…
Првата македонска алпинистка која го искачи највисокиот врв на Антарктикот, Илина Арсова со видое се јави од тамошните предели во…
Страница 3 од 26

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.