Топ Новости
На првата линија во борбата со коронавирусот - Денис Јанкуловски, вработен во Центарот за јавно здравје во Скопје. Секојдневно е…
Со цел подобрување на условите за работа на полицијата во Гевгелија е изведена реконструкција на згадата на Полициската Станица. Поставена…
Светската здравствена организација препорачува маските да се менуваат секој ден. Колку граѓаните се придржуваат на тоа правило направена е анализа…
Како ќе изгледа одењето на училиште со физичко присуство на учениците за малите одделенија согласно препораките на Комисијата за заразни…
Стара жена на 92 години живее сама во напуштеното село Ваганеш во Косово, но секој трет ден во неделата ја…
Преполно со гости, качени на стол, на маса, „разуздани“, пијани, ниту „М“ од маски за заштита или два метри растојание…
Бубо Каров порачува дека на изборниот ден, 15 јули, Задолжително е почитувањето на мерките за безбедност од Ковид-19! Познатиот лик…
Кога од музиката ќе те прошалтуваат во политиката, а овде нема ноти кои ги знаеш, туку партиски предизборни програми, ветувања,…
Во пресрет на отварањето на детските градинки, под големиот притисок на родителите за згрижување на децата во овие специјализирани установи,…
Страница 2 од 26

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.