Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Општина Дојран која е оддалечена 647 километри од општина Истанбул во Турција, дочека пријателски поздрав од тамошниот градоначалник за почетокот…
Македонската машка кадетска ракометна репрезентација заедно со претставниците на РФМ, денеска остварија прием кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Toj…
Според традицијата, штрковите заминуваат во потоплите краишта на празникот „Свети Пантелејмон”, на 9 август, секоја година. Гевгелискиот регион,посебно селата Богородица…
Општина Богднци е прва општина во државата во чиј атар е изграден ветерен парк, во висините на Погана. Сводот над…
Почит за борците кои тргнаа кон слободата Featured
ВАСО КАРАЈАНОВ - Леонид ( 22.12.1921 - 02.08.1943 г.). Во напредното младинско движење во Гевгелија се приклучува многу млад во…
Сончево облеани мразулци на боровите гранки во висините на Кожуф е наградената фотографија на Ники Петков, член на ПСК „Двете…
Штитениците на центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија како и сите домаќини со подобрувањето…
По повод 70 години од формирањето и успешното егзистирање на најстарото планинарско друштво во Гевгелија, ПД „Кожуф“, а од пред…
Убавото пролетно време отвара простор за игра надвор, па вработените, децата и родителите корисници на услугите во Детската градинка „Развигорче“…
Страница 1 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.