Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
На 87-ма седница Владата на РСМ го утврди Предлог-законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со…
Три гевгелиски фирми зеле државна помош, а не исплатиле плати Featured
Владата вечерва ја објави листата со имиња на компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата за…
Сојузот на синдикати на Македонија и Министерството за труд и социјална политика ги усогласиле ставовите за недела неработен ден и…
Атинската трговско-индустриска комора му додели одликување на премиерот Заев за неговиот придонес за унапредување на економските и политичките врски меѓу…
Фирмите може да поднесата апликации за исплата на плати за работниците за месец февруар и март 2021 година. Образецот за…
Ветерен парк од 40 милиони евра во Богданци е новата инвестиција за зелена енергија Featured
Во општина Богданци денеска беше промовирана новата инвестиција за производство на незагадувачка енергија со т.н. „ветерн парк“.Инвестицијата во ветерна електрана…
Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција  на ЕСМ Featured
Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) ќе изградат енергетски…
„Конти хидропласт“ со нова инвестиција помогната преку Законот за финансиска поддршка на инвестициите Featured
Компанијата „Конти хидропласт“ од Гевгелија денеска го пушти во употреба новиот погон за производство на цевки за гасоводни и водоводни…
Фирми од Гевгелија и Богданци помошта од државата не ја исплатиле на вработените Featured
Владата на РСМ ја објави листата на фирми кои добиле државна финaнсиска поддршка, а не исплатиле плати на вработените за…
Страница 1 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.