Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
100 најголеми компании по добивка во МК за 2021 Featured
Листата „100 Најголеми“ компании по добивка во Македонија за 2021-та година.официјално објавена на Бизнис мрежа мк. Податоците за 100-те најголеми…
„Органик Нар“ од Богданци во време на Корона почна да произведува сок од македонска калинка, па нивниот производ, чистиот сок…
Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра Featured
Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори Македонија во производител на електрични автомобили. Владата на Р.С.Македонија,…
РКЕ ги намали цените на горивата Featured
Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција на цените на горивата од 2 до 3,5 денари. Бензинот…
Продолжува низата од намалување на цената на горивата. Денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за…
Од полноќ бензините се намалуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари за…
Цената на бензините од полноќ се намалува за три денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на дизелот и…
Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за три денари по литар, а другите горива поевтинуваат…
Расте бројот на занаетчии во Гевгелија Featured
Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во Гевгелија и регионот расте. За тоа пројавиле интерес умешни…
Страница 1 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.