Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Според податоците на „Global Finance Magazine“ Македонија е земја со најнерамноправна распределба на приходи во Европа, или најолигархизирана земја во…
Поради поплавените електрани во Србија Електрани на Македонија ќе произведува струја за соседната Република
Владата ќе ги испозатвори малите фирми - нема веќе фирми на домашни адреси, мора деловен простор
Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил
Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм
Националните Банки во државата по барање на УЈП деновиве блокирала 18.950 трансакциски сметки на граѓаните врз основа на решенија на…
Централниот регистар на РМ воведе нов електронски систем за доставување на годишни сметки, почнувајќи од претстојната обврска на фирмите за…
И вработените сиромашни, а не пак невработените. Според податоците на Светската банка, со животни трошоци од два долара дневно живее…
Најавените странски инвестици, со “одлука“ да инвестираат во Македонија, според најавите на Премиерот и по седум месеци уште ги нема
Страница 22 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.