Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ Featured
Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 2 денари.Одлуката била донесена…
АВРМ: Кредитирање на невработените до 10.000 евра за започнување сопствен бизнис Featured
Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија објави оглас за самовработување на невработените лица. по пат на кредитирање за отварање…
Објавен список на фирми неплаќачи на државна помош кон вработените Featured
Од 245 работодавачи во државата, т.е. регистрирани фирми кои добиле а не исплатиле државна помош во вид на гарантирана месечна…
Субвенционирање на сметките за струја на ранливите потрошувачи Featured
Регулаторната комисија за енергетика во соработка со Електродистрибуција, по препорака на Енергетската заедница со цел да се намали енергетската сиромаштија…
Месецов работниците ќе треба да добијат К-15. Ова е законско право кое им следува на сите работници, и од јавниот,…
Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за малопродажните цени на горивата во нашата земја, со што доаѓа до ново…
Од полноќ стапува на сила новата одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика за поскапување на горивата во државата. РКЕ денеска…
На првиот ден од „викендот без ДДВ“ вчера (10 октомври) прометот од македонски производи е зголемен за три пати, соопшти…
Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата за помош на економијата и граѓаните од…
Страница 5 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.