Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за одржливост на домашната економија и работните места Featured
- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки, обезбедуваме одржливост на домашните економски дејности и на…
Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија Featured
Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската економија, а исклучок од тоа не е ниту Гевгелија.Македонската…
Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со која, разговорите со лозарите и винарските визби добија правна…
Општинскиот штаб за безбедност и заштита кој ги интензивира своите седници и акции со почетокот на корона епидемијата во земјата,…
Туристичкото лето и капацитетите од понудата на домашните летни, бањски, планински туристички одморалишта ќе почнат да се полнат. Почнуваат да…
Со мерките за популаризација на домашниот туризам поради ковид состојбите и користењето на ваучерите за туризам заинтересирани се и дојранските…
Брана Конско најголемиот капитален проект во гевгелиско привршува годинава Featured
ХМС Брана Конско - петдеценискиот капитален сон на гевгеличани се завршува до крајот на годината и ќе овозможи наводнување на…
Од лансирањето на мерката „МојДДВ“, со која на граѓаните им се враќа 10% од платениот износ на ДДВ од секоја…
Со само пет часови одобрен транзит на странските граѓани низ нашата земја, според уредбата на Владата, дозволен е нивен влез…
Страница 6 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.