Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за ново драстично намалување на дериватите за дури 7,76% во однос на цените кои…
Градежната оператива на фирмата „Жи-Кол“ од Струмица, која е изведувач на асфалтирањето на патната делница до село Црничани, што се…
Жито Пром со донации за Инфективна Клиника и Гевгелиската Болница Featured
Во времето на засилените здравствени мерки против корона епидемијата, одвојувањето за потребите на здравството стануваат еминентно важни за одржување на…
Црквата „Св. Спас“ во поткожуфското село Петрово, Гевгелиско, пред празнично доби нов бетониран пат, благодарение на иницијативата на тамошните жители.Иако…
Претставници на институциите од областа на вработувањето и Министерството за труд и социјална политика имаат пораки до граѓаните на прашањата…
Меѓународниот моментарен фонд одобри финансиска поддршка за Македонија во висина од околу 176 милиони евра за ублажување на последиците во…
Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета економски мерки за помош на домашната економија, обезбедување на…
Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата Featured
Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува 14.500 денари. Не се намалуваат платите на јавната…
Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се едни од мерките кои ги прифати Банкарскиот сектор,…
Страница 8 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.