Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема градежната иницијатива во своја надлежност - се гради канализациона линија во…
Најсреќните 15 граѓани кои од 15 до 31 декември лани скенирале фискални сметки, ден пред Божиќ добија по 100.000 денари…
Наградната игра Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, во оптек награди од 1000 до 3 милиони денари Featured
Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, 15 декември.Главен критериум за учество на наградната игра е успешно…
До крајот на 2019 година сите оние што работат во приватни фирми, мора да добијат регрес за годишен одмор, или…
Со мерката МојДДВ од денеска Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства наменети за повраток на ДДВ.…
Минималната плата утврдена со закон од 1-ви декември изнесува 14.500 денари и нејзината примена, пресметка на трудот, почнува да важи…
Реалниот сектор кој е секојдневно зависен од увоз на репроматеријали и извоз на своите производи најголем дел од работнире оперативи…
Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно ќе им се исплаќа на млади вработени лица до 23 години со…
Новите измени на Законот за земјоделство и руралниот развој што вчера го донесе Собранието носи новини и зголемени погодности за…
Страница 10 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.