Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република Северна Македонија дека согласно Законот за изменување и дополнување на Законот…
Од полноќ нема полициски час Featured
Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00 часот. Владата и официјално одлучи да го укине полицискиот…
Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“ Featured
Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските туристи ќе патуваат со бесплатно низ нашата земја. Почнувајќи…
За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање клиенти за продажба, на актерката Силвија Стојановска…
Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ Featured
Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата за заразни болести е донесена одлука за олеснување на…
Верче - вториот донор на срце „ја вработи“ својата мајка Featured
Хуманоста за донираното срце на починатата девојка Верица Белчовска го сврте вниманието на сите во државата за несебичнит гест на…
Апелацискиот суд во Скопје го потврди решението на Кривичен за одбивање на гаранцијата на поренешниот директорот на УБК, Сашо Мијалков,…
Семејството на третиот донор на срце во Македонија, Василковски, денеска беше на прием кај министерот за здравство Венко Филипче. По…
Тоа што беше најавено како олабавување на анти-ковид мерките од Комисијата за заразни блести при Министерството за здравство, денеска на…
Страница 1 од 118

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.