Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Орден „Заслуги за Македонија“ за Перо Ивановски - Тиквар Featured
Последниот жив учесник на првото заседание на АСНОМ, Петар Ивановски Тиквар (94г.), денеска од Претседателот Иванов е одликуван со орден…
Првата жртва од оваа заразна болест е британец роден 1956 година кој веќе цела недела заедно со свој пријател претстојувал…
Последниот, очекуван извештај за напредокот на Македонија што денеска го објави Брисел, содржи 64 страници на кои се нотирани една…
Од 2006 до 2014 година дупката во Фондот за пензиско инвалидско осигурување се зголеми од 9,4 на 22,4 милијарди денари
Поради отсуството на опозицијата од македонскиот парламент Македонија може да остане без препораката за отпочнување на преговори со Европската унија
По преговорите на синдикалците и министерството за образование паќетот барања се’уште целосно неостварен за наставниците. Ќе се преговара во тимови,…
1,6 милиона членови од американскиот Синдикат за образование дадоа поддршка на членството на СОНК
Заев до сопартијците - нема преговори без техничка Влада; медијаторот од ЕК вечерва на Бихачка
Во недела пред спомен куќата на Мајка Тереза започнува маршот за мир на оние кои што не сакаат да седат…
Страница 122 од 132

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.