Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Во недела пред спомен куќата на Мајка Тереза започнува маршот за мир на оние кои што не сакаат да седат…
30.000 наставници во основното и средното образование ќе штрајкуваат следниот понеделник на 29- ти септември
Волерс: Политичарите се грижат за лично богатење и уривање на државата! Featured
Американскиот амбасадор во Македонија, Пол Волерс, изјави дека политичарите во Македонија водат политика на уривање на земјата, а не за…
Архитектонска шминка на предниот дел од неколку стамбени згради во центарот на Скопје, а позадината на зградите во руинирана катастрофална…
Рапидно се зголемува бројот на граѓани кои ја напуштаат Македонија
Од 2008 година до јуни 2014 бројот на основците се намалил за 10 одсто, што значи Владините реклами потфрлија, нема…
Пратениците на ДПА и ДУИ физички се пресметаа на Комисијата за финансии и буџет
Власта допрва ќе мора да објаснува многу работи за "ДРЕКСЕЛМАЕР"
Македонија пие НЕ БЕЗБЕДНА вода Featured
Состојба со квалитетот на водата за пиење во руралните средини на територијата која административно ја покрива ЈЗУ ЦЈЗ Скопје покажа…
Страница 123 од 132

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.