Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Средбата Груевски Заев во Клубот на пратеници денеска заврши без договор
До крајот на овој месец ќе се знае новата цена на електричната енергија што граѓаните ќе ја плаќаат од 1…
Спроведувањето на пописите во Македонија, отсекогаш претставувало нешто повеќе од обична статистичка операција
Разликата со минатиот состав е што сега, наместо досегашните 5, новата Влада ќе има 7 министри без ресор
Се’ додека политиката си гледа само за себе, а не и за народот, глуми домаќинка, наместо ку*ва
За душевната болка побарува 500.000 евра
Апанажа следува според Законот за пратеници, само доколку тие ја извршуваат функцијата, а не и со поднесени оставки
Сите 33 избрани пратеници од листата на опозицијата предводена од СДСМ денеска поднесоа оставки во Собранието на РМ, мандатот го…
Не се изложувајте на опасности, ќе има невреме
Страница 125 од 132

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.