Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Невреме со дожд и град, попладнево поплави повеќе улици во Скопје, а најзагрозени се подвозниците од мостовите каде се заглавени…
Агенцијата за медиуми пресметала „нееднаков сооднос“ во емитувањето забавна и народна музика - Телма бара итна експертиза за минутажата на…
Носителите на јавни функции да се издигнат над своите партиски интереси и да не ја продолжуваат националистичката пропаганда која единствено…
Група од стотина жители на населбата Ѓорче Петров, претежно момчиња, се собраа во 18 часот револтирани од вчерашното убиство на…
Попладневното грозоморно убиство на 18 годишниот матурант Ангел П. од Скопје, од страна на Насер Е. со убод од нож…
Македонските граѓани од Скопје, Куманово, Велес, Битола, Тетово, солидарно се одзваа за помош на загрозените подрачја од поплавите во Србија…
Македонските граѓани самоиницијативно се организираат за помош на настраданите лица во поплавите во Србија и во Босна
Во Македонија постојат регистрирани 84 инциденти сторени поради омраза во периодот од 14 месеци
Прилог на новинарот Огнен Јанески, направен на 1 Мај на тема како се одбележува празникот на трудот со волонтерите од…
Страница 126 од 132

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.