Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Јуришниците на партијата на власт ги дочекаа со знамиња гостите од организаторите на политичка кампања за досегашниот претседател кој бара…
Млади од повеќе општини од државата викендов одржаа тродневен семинар за граѓански активизам
Место во студијата најде и гевгеличанецот Тодор Петров
Зврлески: Ако не добиеме известување од институциите за случајот “Актор“ ќе покренеме постапка по допрен глас
Жените борци незадоволни од статусот во општеството - факт е дека Македонија е на последно место во земјите од поранешна…
Меѓународниот ден на жената одбележан со марш во градот на текстилните работнички, каде од 7.000 вработени текстилци, 6.000 се жени
Скандал: 20 вработени на македонски шуми од Кавадарци пред отпуштање од работа
Парламентарните партии едноласно гласаа „за“ иницијативата на ДУИ за предвремени парламентарни избори
Тука сме да кажеме стоп за сиромаштијата
Страница 129 од 131

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.