Невремето проследено со силен ветер, пороен дожд, грмотевици, а на места и врнежи од град , како што најавија од…
Царинската управа: Што смее патник да внесе или изнесе преку МК граница Featured
Царинската Управа на Македонија направи осврт на тоа „Што и во колкави колични смее да се внесе и изнесе преку…
Невреме во Македонија – ЦУК  повикува на внимателност Featured
Попладнево силно невреме беше забележано во Oхридско и во Пелагонискиот регион. Центарот за управување со кризи (ЦУК) ги повика граѓаните…
Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се приведени во полициска станица откако Управата за финансиска полиција поднесе…
Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на МПЦ Featured
Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм „Климент Охридски“ во Скопје објави дека Соборот едногласно одлучил да…
Кривичниот суд во Скопје денеска изрече затворски казни за обвинетите во случајот „ТНТ“, којшто го отвори поранешното Специјално јавно обвинителство.…
Во храмот Свети Сава во Белград изутринава се одржа неколкучасовна литургија на помирување меѓу српската и македонската православна црква. По…
Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, во возот, кој сообраќа на релацијата Скопје-Гевгелија. Пожарот е евидентиран кога тој…
Златен медал за МК на Балканската математичка Олимпијада Featured
Историски успех – Македонските средношколци се враќаат со златен медал од Балканската математичка олимпијада, која се одржа во Кипар. Средношколецот…
Страница 4 од 131

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.