Со 101 глас „за“, минималната плата - пратениците дадоa зелено светло за „минималецот“ Featured
Со 101 глас „за“ од пратениците, предлог-измените за покачување на минималната плата го помина првото гласање на пленарна седница во…
Решенијaта за ковид изолација ќе бидат објавувани јавно на ВЕБ страната на ДСЗИ и Сл.Весник Featured
На денешната 10 седница, Владата донесе заклучок за начинот на изработување и доставување на решенија за изолација за лица кои…
Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“ Featured
Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во Скопје доделена е годинашната „Цветинова награда за мир“ на проф.…
Иницијатива -  25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија Featured
Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25 јануари., па во негова чест неговите сограѓани од…
Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер Featured
Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва ја изгласаа новата македонска Влада која ќе…
Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката за растеретување на енергетскиот систем од недостиг на…
Бадник и Божиќ неработни денови Featured
Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека 6 јануари 2022 година (четврток), Бадник, ден пред Божик, е неработен ден…
Казино во Дојран наводно издавало фалсификувани сертификати за ковид-19, објави грчката телевизија „Опен“ во сопственост на контроверзниот бизнисмен Иван Савидис,…
Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска го доби мандатот за состав на нова влада од шефот на државата Стево Пендаровски.…
Страница 8 од 131

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.