Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната несреќа на македонски автобус на туристичката агенција „Беса-Транс“ во…
Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви Featured
Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според информациите, тие се враќале од екскурзија во Турција.…
Владата опстои - не е изгласана недоверба Featured
- „Дневниот ред не е изгласан. Не се отвори расправа по поднесената иницијатива за недоверба на Владата. Најавеното мнозинство од…
После неофицијалните резултати од ЛИ 2021 од седиштето на СДСМ вечерва Зоран Заев поднесе оставка од премиерското место и лидер…
По денешниот прес на СДСМ дека Данела Арсовска има бугарска лична карта, со адреса на живеење Петрич, Бугарија, новинарите се…
80 години од Денот на Народното востание на Македонија Featured
Централна прослава по повод 80 години од Денот на Нородното востание на Македонија одбележан вечерва во Прилеп со пригодна програма,…
Привршува пописот во државата - досега попишани 1.760.194 граѓани Featured
Заклучно со утрешниот ден 30 септември привршуваат пописните активности во државата. Државниот завод за статистика на РСМ известува дека до…
Второ опожарување на железничка локомотива годинава. Денеска наутро (21.09.2021 год.) во 06:15 часот во СВР Велес било пријавено дека на…
Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во него е реализирана кумулативната бројка од…
Страница 10 од 131

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.