- „Ова е остварување на најлошите кошмари“ велат тамошните жители каде е снимена ајкула долга два метри како плива во…
Сите туристи кои сакаат да патуваат во Грција се должни да го пополнат образецот PLF најмалку 24 часа пред влез…
Актуелните правила за влез во Грција со Одлука на Министерството за цивилна заштита се продолжени до 14 јуни. Одобрени се…
- „Грција заедно со првите неколку земји ќе почне од утре да го спроведува задолжителниот дигитален ковид пасош “., објасни…
Правилата за влез во Грција, воведени минатата седмица, продолжени се до 31 мај 2021 година, согласно новата министерска одлука што…
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на своите социјални мрежи објави видео во кое се гледа како ќе изгледа српската фабрика…
Неизвесниот пат на отпаднатата 22 тонска кинеска ракета заврши утрово во водите на Индиски океан. Големиот дел од лансираната кинеска…
ВИДЕО:  Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, Македонија е на границата на ризичната зона на пад Featured
Дел од огромната ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Тијанх, кој неконтролирано паѓа назад на…
После шест месечен локдаун Грција денеска започнува со олабавување на рестриктивните мерки со тоа што ќе ги отвори плажите, а…
Страница 1 од 22

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.