Топ Новости
Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се преселија и на граничните премини со Македонија и Албанија.…
Воведување полициски час од 18 наместо од 21 часот за викендите во Атина и префрлање на Солун во црвената зона…
Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.Во белградската населба Вождовац во градинка каде родители носеле на згрижување…
Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска демократот Џо Бајден, пристигна во Белата куќа и ја превзеде…
Земјата под Хрватска не мирува. Наместо да се смируваат и намалуваат земјотресите во Хрватска удираат се' посилно. Попладнево е регистриран…
Адолф Хитлер е вистинското име на жител од регионот Ошана во Намибија кој со освоени 1.196 гласови победил на демократски…
Во Солун, Грција секојдневно се регистрираат во просек по 620 нови случаи на ковид позитивни, но денеска болничките капацитети се…
И покрај противењето на Бугарија денеска прашањето за Македонија и проширувањето на ЕУ со нови членки од Балканот, беше дел…
Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји и одлуката за ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања…
Страница 4 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.