Топ Новости
Францускиот Сенат го усвои предлог-законот за ратификација на Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Предлог-законот беше усвоен…
Бројот на настрадани од тајфунот Хагиби во Јапонија нарасна на 40, додека екипите за пребарување и спасување продолжуваат да трагаат…
Бундестагот пред малку даде зелено светло за почеток на преговорите на Северна Македонија за влез во ЕУ. Со огромно мнозинство…
Соединетите Американски држави се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со…
Бразилската вселенска агенција извести дека бројните пожари кои ја зафатија Амазонија како последица на сечата на шуми, во однос на…
Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур, наречен ОК кој целосно се истопи. За…
Oсум лица се повредени во масивната експлозија и големиот пожар кој зафати воен магацин во Краснојарскиот крај на Сибир, a…
Мицотакис победи на парламентарните во Грција Featured
Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во Грција со околу 8,5 отсто разлика во однос на СИРИЗА.…
Аларм за пушачите годишноодморци на грчките плажи: Грција почнува да забранува пушење цигари на плажи, а почнува со пилот програма…
Страница 10 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.