Топ Новости
Силно невреме со обилни дождови ја зафати западна Германија. Во поплавите загинаа шест луѓе, шест куќи се урнаа, а околу…
Кревање на граничните рампи - Грција ја прекинува ковид-затвореноста на земјата, и во екот на туристичката сезона ги отвара сите…
Поранешниот полицаец Дерек Шовин кој го уби Афроамериканецот Џорџ Флојд минатата година на улица во Минеаполис,се соочи со 22,5 години…
- „Ова е остварување на најлошите кошмари“ велат тамошните жители каде е снимена ајкула долга два метри како плива во…
Сите туристи кои сакаат да патуваат во Грција се должни да го пополнат образецот PLF најмалку 24 часа пред влез…
Актуелните правила за влез во Грција со Одлука на Министерството за цивилна заштита се продолжени до 14 јуни. Одобрени се…
- „Грција заедно со првите неколку земји ќе почне од утре да го спроведува задолжителниот дигитален ковид пасош “., објасни…
Правилата за влез во Грција, воведени минатата седмица, продолжени се до 31 мај 2021 година, согласно новата министерска одлука што…
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на своите социјални мрежи објави видео во кое се гледа како ќе изгледа српската фабрика…
Страница 2 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.