Јануарски корона скок во ЦЈЗ Гевгелија и во државата Featured
Денеска во државата бројот на корона активни граѓана по втор пат од почетокот на пандемијата стана петтоцифрен број, ја надмина…
Новогодишен јануарски корона рекорд во Гевгелија Featured
Четвртиот ден од Новата година Гевгелија го дочекува со нови 23 лица заразени од коронавирусот, а вкупно 29 новозаразени во…
Од сите 35 општини кои се под надзор на Институтот за јавно здравје на Македонија во врска со состојбата со…
Министерството за здравство информира дека во Република Северна Македонија, денеска е деректиран првиот случај на сојот Омикрон на вирусот SarsCoV2.…
Бадемите како коскесто овошје се пригодни апетисани со пијалок во друштво, но нивнаото конзумирање освен вкусно задоволство има и добра,…
Двајца починати од корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Во изминатото денонокие ИЈЗ го регистрира следниот ковид биланс: 353 новозаразени, 450 оздравени, 14 смртни случаи како последица на компликации…
Новиот сој на короната „омикрон“ засега не е детектиран во Македонија, но неговото присуство во 60 земји во светот oд…
Дали сојот омикрон е навистина голема закана за човештвото? Треба да сме подготвени и претпазливи, но нема место за паника,…
Богданци ја регистрираше 16-та ковид жртва Featured
Пациент на 58 годишна возраст со дијагноза ковид-19 кој починал во болнички услови, денеска е регистриран како 16-та ковид жртва…
Страница 6 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.