Почина 69 год. ковид пациент од Гевгелија Featured
Гевгелија денеска ја регистрираше 84-та ковид жртва - пациент на 69 годишна возраст заболен од ковид-19 починал во болнички услови.…
Од почетокот на вакцинацијата со трета доза вакцина против ковид во Општа Болница Гевгелија аплицирани се 850 бустер дози на…
Институтот за јавно здравје во корона билансот за изминатите 24 часа известува за 12 починати лица во државата на возраст…
Две нови ковид жртви во Гевгелија Featured
Почина 69 годишник од Гевгелија. Ова вчера го објави Институтот за јавно здравје, заедно со податоците од ковид извештајот за…
Националниот Комитет за имунизација денеска дoнесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините на производителите…
Министерството за здравство со последниот извештај за корона состојбата во државата јавува за 13 ковид жртви во изминатото деноноќие. Од…
Се' започна од големата хумана и надчовечка одлука на семејството Диневи од Стар Дојран и починатата Емилија Динева - првиот…
Четвртиот корона бран во кој доминира лесно преносливиот и побрзозаразниот делта сој денеска ја „одзеде“ 79-та корона жртва од Гевгелија.…
Со 3.645 оздравени случаи на пациенти со дијагноза ковид-19 евидентирани во текот на месец август во болниците низ државата, но…
Страница 8 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.