Делта сојот ја зголеми хоспиталната потреба на ковид-19 пациентите во Општа Болница Гевгелија. Денеска има девет лица на хоспитален третман…
Петта трансплантација на срце во државата Featured
Пред четири часа срцето на наша хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за…
ЦЈЗ Гевгелија: 69 ковид-19 активни случаи Featured
Во последните 24 часа се направени 3.022 тестирањe, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19. Од тоа, во Гевгелија…
Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани 10.587 граѓани Featured
Гевгелија и понатаму е општина со највисок процент на вацинирани граѓани против ковид-19 во државата. Заклучно со петокот, 20 август…
Падна и последниот бастион од короната на југот од државата - Богданци денеска регистрира 5 инфицирани од ковид-19, со што…
Богданци единствена општина без корона во државата Featured
Во налетот на новозаразени од корона, каде присуството на вирусот е регистриран во 34 општини за кои води евиденција ИЈЗ,…
Koрона статус: 999 новозаразени, 6734 активни Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ носи најголема троцифрена бројка на заразени за едно деноноќие во државата: вкупно 999 инфицирани со ковид-18.…
Гевгелија со 1 новозаразен од корона - тројца активни на ковид-19 Featured
Македонија денеска со троен ковид рекорд: - регистрирани 792 новозаразени од коронавирус за едно деноноќие, - бројот на активните ја…
Почнувајќи од понеделник, 16 август, граѓаните освен сертификат за вакцинација, или потврда за примена една доза вакцина, во угостителски објекти…
Страница 10 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.