Оздраве и последниот инфициран од коронавирусот во Гевгелија, известува ИЈЗ-Скопје. Од вкупно 4.426 заразени граѓани на општина Гевгелија во текот…
Македонскиот модел Ана Марија Јанковиќ (20) ја освои титулата „Мис Туризам“ и влезе во топ три убавици на изборот „Miss…
Луѓето имаат тенденција да ги напуштаат луѓето кои не ги расположуваат, оние кои не ги смејат, оние кои немаат трачеви…
Физичката активност со умерен и енергичен интензитет го подобрува здравјето.. Светската здравствена организација ја промовира физичката активност како начин на…
Конечно короната падна под илјада активни лица во државата и моменталната состојба изнесува 826 лица активни на вирусот ковид-19. Од…
Ник Котзи од Јужна Африка, неодамна објави видео на TikTok кое собра милиони прегледи. Објавата стана вирална бидејќи во неа…
ЦК Гевгелија - Нега на стари лица во нивниот дом Featured
Нова услуга на Црвениот Крст Гевгелија во соработка со ЦК на РС Македонија и Austrian Development Cooperation - пружање грижа…
По точно две години задолжителното носење маски во затворен простор, стигна препораката оваа мерка да се укине и тоа на…
За Денот на здравството закажан Протест на матичните лекари Featured
По два изведени протести со не работење преку системот „Мој термин“ и неколкуте средби со претставници на Министерствотот за здравство,…
Страница 2 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.