Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
ЦК Гевгелија - Нега на стари лица во нивниот дом Featured
Нова услуга на Црвениот Крст Гевгелија во соработка со ЦК на РС Македонија и Austrian Development Cooperation - пружање грижа…
По точно две години задолжителното носење маски во затворен простор, стигна препораката оваа мерка да се укине и тоа на…
За Денот на здравството закажан Протест на матичните лекари Featured
По два изведени протести со не работење преку системот „Мој термин“ и неколкуте средби со претставници на Министерствотот за здравство,…
Со еден оздравен пациент од ковид-19, општина Дојран по втор пат за 40 дена излегува победник од последниот корона бран…
На училиште без маски, за средношколците се предлага исто Featured
Основците без маска на училиште, укинати редарските служби кај угостителските оператори, зголемен процентот за исполнетост на капацитетите од 50 на…
Конечно: „Нула“ новозаразени, 5 оздравени од ковид-19 во Гевгелија Featured
Бранот на омикрон вируленцијата во Гевгелија конечно со ден во кој нема детектирано ниту еден нов случај на инфицирани со…
Трочлена конзилијарна комисија при УК за Неврохирургија во Скопје на 24.02.2022 г. утврдила дека 10-годишната Ангела Арсова нагло го губи…
Короната во залез - Гевгелија ја регистрираше 120 корона жртва Featured
Со денешниот извештај на Институтот за јавно здравје-Скопје за корона состојбата во Македонија се гледа дека епидемијата го губи залетот…
За три ден преполовен бројот на корона активни случаи во Гевгелија. Актуениот момент Гевгелија го живее со 23 активни случаи…
Страница 3 од 63

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.