Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Во текот на актуелниот 5-ти по ред ковид бран кој го карактеризира сојот омикрон, дневните извештаи за состојбата со новозаболените…
Д-р Стеваноски за Јубилејот - 50 години Психијатриска болница Негорци Featured
Јавната здравствена установа Психијатриска болница “Негорци” – Гевгелија неделава го одбележа својот петдецениски јубилеј од формирањето на Установата.Формирана е на…
Корона статус: 194 оздравени, 14 новозаразени, 2 починати Featured
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје за корона состојбата во државата содржи енормен пораст на оздравените случаи од ковид-19,…
Победa  за Викторија и хуманоста на граѓаните Featured
Седумгодишната Викторија од Гевгелија минатата година во јануари имаше дијагноза дека боледува од леукемија. Тогаш немоќното семејство се обрти за…
ЦЈЗ Гевгелија: 135 оздравени, 44 новозаразени, 1 починат Featured
Најголем број на оздравени во едно деноноќие во регионот на ЦЈЗ Гвгелија се регистрирани денеска, вкупно 135 лица. Територијалната разместеност…
Црн ковид биланс во ЦЈЗ Гевгелија - 5 починати во регионот Featured
Пет ковид жртви во подрачјето на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија известува денеска Институтот за јавно здравје.Во изминатите 24 часа починат…
ЦЈЗ Гевгелија денес ја регистрираше 122-та ковид жртва од регионот Featured
Пациент од Богданци на возраст од 75 години денеска е евидентиран во извештајот на Институтот за јавно здравје како 18-та…
Најнов омикрон рекорд: 63 новозаразени во Гевгелија, вкупно 75 во регионот на ЦЈЗ Featured
Омикрон пикот и понатаму изненадува со нови рекорди во Гевгелија и на југот.Денеска ИЈЗ известува за 75 новозаразени во регионот…
Д-р Матх: Критична е омикрон состојбата во Гевгелија Featured
- „Лажни се информациите дека сојот омикрон е лесна настинка. Сојот делта и сојот омикрон буквално убиваат. Затоа апелирам граѓаните…
Страница 5 од 63

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.