Денеска 25 новозаразени, вкупно 77 активни во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Августовски тренд на новозаразени од корона денеска е најголем од почетокот на летниот корона бран во Гевгелија и регионот. Денеска…
Надлежните велат дека Македонија со моментално преку 5.000 заболени од ковид-19 се наоѓа во жолта ковид зона. Порастот на бројките…
„Omicron BA-5“ го носи новиот ковид бран Featured
Познатиот проф. д-р токсиколог Нико Беќаровски предупредува: „Проливот, гадењето и повраќањето многу често се првиот симптом дека сте заразени со…
По објавувањето на скандалот во клиниката „Жан Митрев“ за лекување на пациенти со КОВИД, Министерството за здравство соопшти дека презело…
Со 21 активни случаи на ковид-19 во регионот на надлежност на Центарот за јавно здравје Гевгелија, со позитивни ковид пациенти…
IN MEMORIAM: Почина  д-р Методија Чеореганов, невропсихијатар од светски ранг Featured
Невропсихијатарот д-р Методи Чепреганов почина денеска на 86 години по кратко боледување, соопшти болницата „Неуромедика“, каде што работеше над 20…
Се врати короната на југот Featured
Летната раздвиженост и комуникативност меѓу луѓето ја врати короната во нагорен тренд во Македонија, но и во регионот на надлежност…
Оздраве и последниот инфициран од коронавирусот во Гевгелија, известува ИЈЗ-Скопје. Од вкупно 4.426 заразени граѓани на општина Гевгелија во текот…
Македонскиот модел Ана Марија Јанковиќ (20) ја освои титулата „Мис Туризам“ и влезе во топ три убавици на изборот „Miss…
Страница 1 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.