Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Новиот сој на короната „омикрон“ засега не е детектиран во Македонија, но неговото присуство во 60 земји во светот oд…
Дали сојот омикрон е навистина голема закана за човештвото? Треба да сме подготвени и претпазливи, но нема место за паника,…
Богданци ја регистрираше 16-та ковид жртва Featured
Пациент на 58 годишна возраст со дијагноза ковид-19 кој починал во болнички услови, денеска е регистриран како 16-та ковид жртва…
ИЈЗ - Скопје во својот извештај за корона состојбата во државата заклучно со 28.11.2021 објави податок дека во регионот на…
Од 1 декември започнува со работа општинската комисија за одобрување нега од друго лице Featured
Долго очекуваната комисија за определување (одобрување) потреба од користење на нега од друго лице за пациентите од општина Гевгелија и…
Новите анти ковид мерки што ги предлага Кризниот шаб според Комисијата за заразни болести попладнево беа разгледани на заедничка средба…
Почнувајќи од утре, 15 ноември, граѓаните за влез во објекти ќе мора да приложат сертификат/потврда за имунизација од вирусот ковид-19,…
Светски ден на дијабетесот - 14 Ноември Featured
Светот се соочува со растечки трошоци за борба против дијабетесот кој пак е во пораст и во моментот ангажира 10%…
Од рано утринава отворени се пунктовите за вакцинација против сезонски грип, јавуваат од Министерството за здравство. Заинтересираните граѓани треба да…
Страница 7 од 63

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.