Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Со 5 позитивни случаи на ковид-19 во рамките на општина Гевгелија и „нула“ случаи во општините Богданци и Дојран, денешната…
Матичните лекари од утре го почнуваат тридневниот протест. Тие ќе бидат во нивните ординации, но нема да издаваат упати и…
Од пазарот се повлекува небезбедна серија од Органски био сок од јаболко од брендот ХИПП. - „Се повикуваат потрошувачите кои…
Средства во износ од 500.000 денари за Општата Болница Гевгелија и средства од 300.000 денари за лекување во странство на…
ХУМНИТАРЕН АПЕЛ за ДАМЈАН ! Featured
Тригодишниот Дамјан Хаџи Николов ја очекува Вашата помош хумани луѓе. Има дијагноза „Бета Таласемија МАЈОР“, поради што веќе имало успешна…
Денеска 25 новозаразени, вкупно 77 активни во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Августовски тренд на новозаразени од корона денеска е најголем од почетокот на летниот корона бран во Гевгелија и регионот. Денеска…
Надлежните велат дека Македонија со моментално преку 5.000 заболени од ковид-19 се наоѓа во жолта ковид зона. Порастот на бројките…
„Omicron BA-5“ го носи новиот ковид бран Featured
Познатиот проф. д-р токсиколог Нико Беќаровски предупредува: „Проливот, гадењето и повраќањето многу често се првиот симптом дека сте заразени со…
По објавувањето на скандалот во клиниката „Жан Митрев“ за лекување на пациенти со КОВИД, Министерството за здравство соопшти дека презело…
Страница 1 од 63

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.