Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Планинарите од Кожуф донираа за Емилија Featured
Со еднодневна планинарска акција и искачување на врвот „Момина Чука“ (1.851 мнв) на Кожуф планина членовите на ЗПСК „Кожуф“ од…
21-ви Меморијал „Мирче Костов“ во Богородица Featured
Традиционално и оваа година во Богородица на игралиштето „Мирата“ се одржува Меморијалот во мал фудбал посветен на прерано починатиот фудбалер…
Пепи Аврамов, долгогодишен планинар, алпинист и еден од оснивачите на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија вчера, 5 август 2022, го…
Прогласени победниците од Меморијалот „Иван Пенов“ 2022 Featured
Синоќа под рефлекторите на игралиштето „Иван Пенов“ со одигрување на финалсните дуели заврши вториот по ред Меморијален турнир во баскет…
Меморијален турнир „Иван Пенов“ 2022 Featured
Младите кошаркари од Гевгелија, сениори и јуниори, од утре 28 јули започнуваат со реализација на баскет турнирот (3 х 3)…
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа беше организатор и домаќин на турнир за деца и сениорски двомеч во коиј…
ПСК „Двете уши“ на Титов Врв (2.747 мнв) Featured
На традиционалното и јубилејно 40-то искачување на Титов врв (2.747 мнв) во организација на планинарскиот клуб „Љуботен”, што се одржа…
ЗПСК „ДАБ“ по патеките на Мис Стон Featured
Својата десетта по ред акција ЗПСК,,Даб”-Дојран ја заокружи со планинарскиот марш ,,По патеките на Мис Стон” во организација на ЗПСК…
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа го организираше третиот по ред брзопотезен турнир. На турнрот учество зедоа 10 шахисти,…
Страница 1 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.