Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Невена Кочовска, вокалистката од ,,Мањифико”, своевремено еден од најпопуларните ансамбли кај нас, починала на 81-годишна возраст. Поп-фолк пејачката Росана Сариќ…
Aмериканската актерка и пејачка Оливија Њутн-Џон, инспирација на цела низа генерации тинејџери во 80-те години, почина на 73-годишна возраст, јавуваат…
Славка Чрчева, сопруга и партнерка во дует со Томе Чрчев, почина вчера, еден ден пред четиригодишнината од упокојувањето на својот…
Со песните „Зошто си ме мајко родила“, „My Way“ на Френк Синатра и „Sailing“ на Род Стјуарт, со потресни говори…
Германската филмска ѕвезда Харди Кругер почина на 93-годишна возраст. Актерот починал во средата, на 19 јануари, во својот дом во…
Портрет со ликот на Атиџе Муратовска, филмската хероина од „Медена земја“ која денес полни 58 години, е објавен на аукциска…
Филмската ѕвезда Киану Ривс му дава поддршка на Новак Ѓоковиќ во неговата борба да учествува на Аустралија опен. Првиот рекет…
Актерот Милан Лaнe Гутовиќ почина на 75 -годишна возраст, по борба со злобна болест, на Воeно-Mедицинската Академија во Белград каде…
Рафаела Кара беше пејачка, танчарка, актерка и водителка, или сублимирано кажано - Икона на италијанска музика и телевизија, денес попладне…
Страница 1 од 12

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.