„Сифулајка блуз“ - најново од гевгелиската група Апсаздан Featured
Неуморните дечки од гевгелискиот бенд „АПСАЗДАН“ годинава наполнуваа 24 години од своето основање, значи музичка зрелост, а 18 години од…
Украина победи на Евросонг 2022 Featured
Украинскиот оркестар „Калуш“ донесе хипнотичка мешавина од рап, фолк и флејта толку фанки што ќе ја паметите со денови, најавија…
Евросонг - Андреа отпеа, но не се пласира за финале Featured
На втората полуфинална вечер од изборот нa песна на Евровизија, настапи и македонската претставничкa Андреа Коевска со песната „Circles“.Андреа настапи…
Македонската радио телевизија (МРТ) најостро го осудува потегот на нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во…
Ирската рок-ѕвезда Боно ѝ оддаде признание на борбата на Украина за „слобода“ за време на настапот во метро станицата во…
Леонардо Илиев, е 21-годишник кој од 2016 година живее во Австралија со своето шестчлено семејство. Син е на на скопјанецот…
Познатата дојранчанка, пејачка, артистка популарна и активна и после 9-та деценија од животот деновиве го прослави својот 94-ти роденден и…
Годинава музичките претставници од Стариот континент ќе се соберат во Торино откако лани победи Италија. За тоа кој да ја…
Почина диригентот и композитор Александар Џамбазов, на 85-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Игор Џамбазов на…
Страница 1 од 17

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.