Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Отворенста за соработка и стручна помош на луѓето од „нашето маало“, луѓето кои ги знаеме, живеат тука со нас и…
Koja e смислата на животот: работата, парите, луксузот, семејстовото, пријателите? Секој има различни мерила за успех и среќа. Еве една…
Поминав еден час во банка со татко ми бидејќи мораше да префрли пари, не можев да одолеам и го прашав:…
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со…
Чека мајка. Сон не ја фаќа. На скалилата чека. Ги нема да дојдат. А ветија. На софрата, колку рацете ја…
- „20 дена изолација поради Ковид-19. Истече денеска. Конечно. Вакцинирана со две дози „Фајзер“. Ова е она што можам да…
Професорот на медицински факултет и токсиколог на државната Клиника, д-р Нико Беќаровски зачуден од протестите на антиваксерите кои бараат „Стоп…
ПОДРШКА за сите "убијци" Здраствени работници !!ПОДРШКА за сите мои колеги што достојно си ја работат работата !!ПОДРШКА за нивните…
Ноќва е тешка во Делчевско-пехчевскиот регион, а пресудна за жителите на селата Будинарци, Мачево и Рабово каде беснее пожар веќе…
Страница 1 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.