Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја спроведува Црвениот крст на Македонија, но…
Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник Featured
Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина кандидати за градоначалници во Гевгелија за…
Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список на општина Богданци, при излезност од 58,81% до…
Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа Featured
Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после затварањето на гласачките места ги прогласија Анго Ангов…
Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот Featured
Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната регулатива во државата. Изборниот законик вели дека регуларни се изборите…
Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек Featured
Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот од државата. Во Гевгелија излезноста на гласачите…
Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас Featured
Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за локалните избори 2021, согласно Изборниот законик со гласање се…
Приведен кријумчар на мигранти кај Богородица, друг заработи Кривична пријава Featured
Јужната граница продолжува да биде мамка на лица со криминални намери за заработка од нелегален транспорт на мигранти. Последниот извештај…
Во Гевгелија со право на гас 19.076 граѓани, 160 болни ќе гласаат дома Featured
Локалните избори 2021 се одржуваат во недела на 17 октомври и на истите во Гевгелија своето гласачко право може да…
Страница 1 од 152

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.