Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Амбулантски тим  од Дојран спаси давеничка од водите на Дојранското езеро Featured
Ова е екипата на медицинскиот тим од Амбулантата во Стар Дојран која пред една недела спаси жена давеник од водите…
Гевгелија и Дојран обезбедија попишувачи, на 20 август тестирање Featured
Вкупно 98 граѓани од Гевгелија и Дојран кои спаѓаат во заедничкиот Пописен реон 11, од потребните 97 попишувачи и реонски…
Локализиран пожарот кај Црничани Featured
Во текот на попладнето денеска до ТППЕ Гевгелија е пријавено дека настанал пожар на подрачјето кај депонијата во округот на…
ОЈО: Истрага за 29 год. гевгеличанец и скопјанец (34) за недозволено поседување марихуана Featured
Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како…
Дојран го живее августовскиот туристички шпиц Featured
На температури од +40 степени целзиусови Дојранското езеро и натаму атрактивно за гостите и посетителите. Веќе два викенда крајбрежјето, сместувачките…
Без струја утре Мрзенци, Негорци и Прдејци Featured
Утре, среда 11 август ЕВН КЕЦ Гевгелија најави едночасовен прекин на електричната енергија за населените места Мрзенци, Негорци и Прдејци,…
Приведен гевгеличанец за поседување и продажба на дрога Featured
Вчера попладне притворен е дилер на дрога од Гевгелија заедно со купувачот од Скопје. За акцијата спроведена од МВР, е…
Кривична пријава за 59 год. гевгеличанец Featured
Гевгеличанец превезувал нелегално влезени лица во нашата држава, а притоа вршел нелиценциран такси превоз поради што МВР ќе поднесе кривична…
Tри кривични пријави поднесе ОВР Гевгелија Featured
ОВР Гевгелија вчера поднесе три кривични пријави за сторено кривично дело „кражба“ и „непостапување според здравствените прописи за време на…
Страница 3 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.