Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
За денипол три пожари во Гевгелија Featured
Не изминаа седум часа денеска од успешната акција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија во гаснењето на пожарот на терените од…
Локализиран и изгаснат пожарот кај Богородица и „Лукоил“ Featured
После двеиполчасовна интервенција на екипата на ТППЕ Гевгелија денеска попладне е локализиран, а подоцна и изгаснат целосно пожарот што претпладне…
Нов пожар кај Богородица, гевгелиско Featured
Уште не салдирани извештаите за опожарениот терен вчера кај „Фламинго“ и ГП „Богородица“, денеска противпожарните сили во Гевгелија со нов…
Локализиран пожарот кај Фламинго и ГП Богородица Featured
После четириипол часовна борба со огнот екипите на ТППЕ Гевгелија потпомогнати со сили на Шумско стопанство „Кожуф“ и ЈПКД „Комуналец“…
Гори боровата шума зад Фламинго кај ГП Богородица Featured
Од 13:15 часот денеска ТППЕ Гевгелија доби информација дека е појавен пожар на локацијата кај депонијата за цврст отпад на…
Тешко повредени двајца малолетници на Динќот Featured
Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со несоодветна обука од страна на младите, па дури и…
Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување Featured
Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24 милиони евра денеска е пуштен во употреба во…
По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода Featured
Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено место веќе три дена се без снабдување…
Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9 Featured
Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае наредните 10 денови со дневни температури од над…
Страница 4 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.