Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Отворен ГП Дојран за патнички и товарен сообраќај Featured
Граничниот премин Дојран - Дојрани меѓу Македонија и Грција од вчера, 01.07.2021 е отворен за сите видови сообраќај, како за…
OJO Гевгелија: Притвор за угостител во Сретеново, Стар Дојран Featured
Сопственик на угостителски објект во Сретеново, Стар Дојран заврши во притвор поради спречување на полициски службеници во вршење службено дејствие…
Признание за Тихомир Костадинов  од Општина Гевгелија Featured
Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов денеска ја посети општина Гевгелија на покана на градоначалникот со цел да му биде врачено…
Полицајци добротворци со хумана мисија во Гевгелија Featured
Полската полиција која соработува со македонските безбедносни сили во рамките на мисијата на „Фронтекс“ денеска ги посетија штитениците на Центарот…
Целосно ликвидиран пожарот кај браната Топлик Featured
По синоќешното локализирање на пожарот кај браната Топлик кај Гевгелија, утринава екипите на ТППЕ Гевгелија и Подружницата на ШС„Кожуф“ од…
Локализиран пожарот кај Топлец, Гевгелија Featured
По осум часовна акција на екипите на ТППЕ Гевгелија и ШС „Кожув“ од Гевгелија денеска во 21 часот локализиран е…
Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината Featured
Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна денеска, односно утрово во 5 часот и 32 минути, а…
Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата Featured
Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на своите упокоени,…
Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана Featured
Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран по 3 часовна интервенција угаснат и ликвидиран…
Страница 6 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.