Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Меморијален турнир за Бранко Николиќ Featured
Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на с.Николич, општина Дојран, неговите другари и сограѓани…
Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21 Featured
Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на генерацијата деветоодделенци-полуматуранти за учебната 2020/21. Четири девојчиња и едно момче…
OJO: Притворен маж на 30 дена заради изнуда во Богданци Featured
Маж од с.Прждево, Демир Капија добил кривична пријава за акт кој го сторил во четвртокот на 10.06.2021 во Богданци, а…
Пред два месеца во Струмица гевгеличанец бил предмет на полициска интервенција при што вчера заработи Кривична пријава.Овој поднесок е доставен…
Дојран доби сопствено амбулантно возило Featured
Со донација од фирмата „Руски транс“фирма од Германија, во сопственост на македонец, општина Дојран се стекна со сопствено возило за…
Спомен соба и библиотека за Ѓорѓи Абаџиев во училиштето во Дојран Featured
Донација од над 400 книги од приватната бибиотека на македонскиот писател Ѓорѓи Абаџиев кој е по потекло од Дојран, е…
Директоритe на ТЗ на ЕУ и ЦУ во посета на ГП Богородица Featured
Директорот на Царинската управа Горан Сугарески заедно со директорот на Транспортната заедница на ЕУ, г. Матеј Зокоњшек, претставници од ЦУ…
Дождот во Гевгелија, необилен но  влијателен Featured
Наврнаа само 4 литри воден талог на еден метар квадратен, а успеа да влијае најмалку на две работи: - да…
Водите на Дојранското езеро безбедни за капење Featured
Најужното летувалиште во државата Дојранското езеро е со безбедна вода за капење и рекреирање на граѓаните, велат најновите лабораториски наоди…
Страница 7 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.