Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Исчезнатиот Илија Минов водите на Вардар го исфрлиле кај Поликастро Featured
Давеникот пронајден кај Поликастро во Грција се претпоставува дека е исчезнатиот гевгеличанец Илија Минов, 59 годишен инспектор од УЈП и…
Донација од Полска за граничната полиција на  „Богородица“ Featured
На најфреквентниот Граниен премин во државата „Богородица“ денеска беше доставена и врачена донација од Владата на Република Полска наменета за…
Се враќаат пролетните температури во Гевгелија Featured
После тридневното пролетно лето во Гевгелија, со температури до 34 степен, а на сонце се чувствуваат како да се повеќе…
Се запали локомотива на МЖ кај Смоквица Featured
Вчераутро, петок 21.05.2021 околу 09.25 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на Железничка станица „Смоквица“ се запалила локомотивата…
Кривична пријава за жител на Стојаково Featured
Неделава со редовните сообраќајни контроли на подрачјето во надлежност на ОВР Гевгелија утврдено незаконско користење на возило со фалсификувани исправи…
Зголемена фреквенција на патници нa ГП „Богородица“ за продолжениот викенд Featured
Грција ги отвори Границите за влез на патници и туристи од 14 овој месец, а овој продолжен празничен викенд (заедно…
Дводневна жалост во општина Дојран за трагичната смрт на Бранко Николиќ Featured
Со тажна вест за загуба на еден млад живот, 25 годишниот Бранко Николиќ од с.Николиќ, дојранско, денеска општина Дојран прогласи…
Тешко повреден 43 год. гевгеличанец мотоциклист Featured
Тежок сообраќаен викенд за 43 годишен гевгеличанец. Со тешки телесни повреди завршил во Медицински Центар Штип. Вчера, недела, (на16.05.2021 год.)…
Приведен 42 годишен гевгеличанец Featured
Од дневниот полициски билтен на МВР дознаваме дека во Полициска станица Гевгелија е притворен, а претходно приведен и осомничен гевгеличанец,…
Страница 8 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.