Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија Featured
Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето солидни знаења пр совладувањето на наставнте програми. Доказ…
Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија Featured
Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот Крст на РС Македонија наменета за помош на ранливите категории…
Почина Д-р Билјана Ичева Featured
Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи кај Гевгелија вчера почина на 61 годишна возраст. Таа имаше…
Кривична пријава за гевгелиски угостител Featured
Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19 поднесе СВР Струмица за правно лице од Гевгелија и управител…
Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа Featured
Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век претставуваше акцелератор на развој претварајќи ја Гевгелија како дел…
Почина Д-р Лилјана Николова Featured
На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор Лилјана Николова (1958-2021)Таа била со дијагноза ковид-19 и…
ОВР Гевгелија поднесе четири кривични пријави за непостапување според антиковид мерките Featured
Во време на пандемија се' уште има поединци кои не ги почитуваат и не ги спроведуваат законски пропишаните мерки за…
Притворен возач заради криумчарење на непријавена стока Featured
Царинските службеници на ГП „Богородица“ откриле непријавена стока, семе од пченка која осомничениот сакал без царинска постапка да ја внесе…
Спасовски во посета на ГП Богородица-Гевгелија и Богданци Featured
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска после ГП Дојран ја продолжи обиколката во јужните општини за увид во состојбата…
Страница 10 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.