Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Почувствувани земјотреси во Гевгелија и на југот од  државата Featured
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при…
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска Featured
После пет месеци трагање и меѓународно полициски постапки и процедури денеска е упокоен Илија Минов, исчезнатиот инспектор од Гевгелија. Пеесетидеветгодишниот …
Пронајдени 381 насади канабис, 4-ца приведени во гевгелиско Featured
Во текот на вчерашниот ден приведени се четри лица. Приведените лица се на возраст од 21 до 30 години и…
МВР извештај: Физички нападнат малолетник Featured
Физички напад врз малолетно лице пријавил родител во Полициска станица Гевгелија. Инцидентот се случил во кругот (дворот, игралиштето) на основно…
Гевгелија и Дојран подготвени за ПОПИС 2021 Featured
Денес завршува тридневната обука за попишувачите во општините Гeвгелија и Дојран - лицата кои се директни изведувачи на најголемата статистичка…
Приведен дилер од Гевгелија Featured
МВР известува дека во текот на вчерашниот ден после полноќ е лишен од слобода гевгеличанец на возраст од 34 години.…
Богданчанец лишен од слобода, одгледувал марихуана Featured
Средновечен маж од Богданци денеска завршил во притвор по спроведен претрес извршен по судска наредба од страна на полициските сили…
Срце за Емилија - првиот донор на срце во РСМ Featured
Дојранчани, а и цела Македонија не ја забораваат Емилија Динева - првиот донор на срце во Македонија.Нејзиното срце чука во…
Инвестиција од 51 милиони денари за патна инфраструктура во Гевгелија Featured
Со потпишување на договорните аранжмани со одобрување нa најповолната тендерска понуда на фирмите „Жикол“ и „Еуроинг“ од Гевгелија се отвараат…
Страница 2 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.