Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Септемвриско лето - натпросечно топло време Featured
Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите на Дојранското езеро, со пријатни температури…
Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран Featured
Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во попладневните часови, нешто пред 16 часот. Истиот беше…
ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи за ЛИ 2021 Featured
До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури за градоначалник и советнички листи за претстојната изборна…
Богданчанец пронајден мртов во својот дом Featured
Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека било пронајдено мртво тело на починатиот…
93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот Featured
Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за селото…
Битиќи во Гевгелија: Татковината се сака со засукани ракави, со срце и дела Featured
Вечерва во Гевгелија се одржа промоција на кандидатот за градоначалник на Општина Гевгелија од СДСМ, Сашо Поцков. Честа да го…
ОЈО Гевгелија отвори постапка против 4-ца одгледувачи на канабис Featured
Постапувајќи по поднесената кривична пријава, Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, едно од…
Успешен старт на пописот во Гевгелија и Дојран Featured
Најголемата статистичка операција во државата ПОПИС 2021 започна вчера на терен со попишување на граѓаните, домаќинствата и становите. Првиот пописен…
Започна ПОПИС 2021 - попишувачите излегоа на терен Featured
Утрово, во просториите на Пионерскиот дом во Гевгелија, екипата попишувачи за Пописниот реон 11 во кој припаѓаат општините Гевгелија и…
Страница 1 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.