Драмската група „,Дон Кихот" при СОУ ,,Јосиф Јосифовски" од Гевгелија, освои прва награда на манифестацијата „МАССУМ 2022“, која претставува Образовно…
Благој од Гевгелија освои Прво место на „Полихимниа 2022“ Featured
Гевгелискиот ученик Благоја Стоев во класата по пијано кај проф. Александар Лазаров, од ОМУ „Васо Карајанов“ од Гевгелија е добитник…
Фолклорна традиција „Ѓура Мара“ во Миравци - манифестација на вековниот непокор Featured
Најстарата фолклорна традиција во гевгелиско Миравци е народната манифестација „Ѓура Мара“ која опстојува жилаво повеќе од 150 години кај нас.…
Конечно короната падна под илјада активни лица во државата и моменталната состојба изнесува 826 лица активни на вирусот ковид-19. Од…
Наградени ученици на литературен и уметнички конкурс на Црвен Крст Гевгелија Featured
По повод 77 години од формирањето на Црвениот крст на Македонија, а во негови рамки и Црвен Крст Гевгелија, Општинската…
Ник Котзи од Јужна Африка, неодамна објави видео на TikTok кое собра милиони прегледи. Објавата стана вирална бидејќи во неа…
ЦК Гевгелија - Нега на стари лица во нивниот дом Featured
Нова услуга на Црвениот Крст Гевгелија во соработка со ЦК на РС Македонија и Austrian Development Cooperation - пружање грижа…
По точно две години задолжителното носење маски во затворен простор, стигна препораката оваа мерка да се укине и тоа на…
За Денот на здравството закажан Протест на матичните лекари Featured
По два изведени протести со не работење преку системот „Мој термин“ и неколкуте средби со претставници на Министерствотот за здравство,…
Страница 3 од 92

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.