Омикрон „експлодира“ и во Гевгелија - денеска 44 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје информира дена сојот „омикрон“ на ковид-19 е присутен веќе и во Гевгелија. Ова е 70 пати…
Јануарски корона скок во ЦЈЗ Гевгелија и во државата Featured
Денеска во државата бројот на корона активни граѓана по втор пат од почетокот на пандемијата стана петтоцифрен број, ја надмина…
Новогодишен јануарски корона рекорд во Гевгелија Featured
Четвртиот ден од Новата година Гевгелија го дочекува со нови 23 лица заразени од коронавирусот, а вкупно 29 новозаразени во…
Од сите 35 општини кои се под надзор на Институтот за јавно здравје на Македонија во врска со состојбата со…
Министерството за здравство информира дека во Република Северна Македонија, денеска е деректиран првиот случај на сојот Омикрон на вирусот SarsCoV2.…
Како да подготвите декоративна „Снегулка“ за Вашата Новогодишна празнична трпеза. Потребни артикли: кришки леб 12 парчиња, 3-4 јајца, 100 гр.…
Бадемите како коскесто овошје се пригодни апетисани со пијалок во друштво, но нивнаото конзумирање освен вкусно задоволство има и добра,…
Гевгелискиот уметник, член на ДЛУМ и ДЛУГ, долгогодишен професор по уметност во средношколскиот УЦ во Гевгелија и неуморен творец на…
Двајца починати од корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Во изминатото денонокие ИЈЗ го регистрира следниот ковид биланс: 353 новозаразени, 450 оздравени, 14 смртни случаи како последица на компликации…
Страница 7 од 92

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.