Од рано утринава отворени се пунктовите за вакцинација против сезонски грип, јавуваат од Министерството за здравство. Заинтересираните граѓани треба да…
Гевгелија ја регистрираше 85-та корона жртва Featured
Немилосрден исход од средбата на коронавирусот со организмот на еден наш 71 годишен сограѓанин, жител на општина Гевгелија, денеска го…
Изминатите двеипол недели од почетокот на имунизација на населението против ковид-19 со трета доза вакцина во Општа Болница Гевгелија аплицирани…
Никотинската зависност, но и болестите и смртните случаи на лица кои биле активни пушачи, ги предизвикува светските здравствени експерти на…
Почина 69 год. ковид пациент од Гевгелија Featured
Гевгелија денеска ја регистрираше 84-та ковид жртва - пациент на 69 годишна возраст заболен од ковид-19 починал во болнички услови.…
Од почетокот на вакцинацијата со трета доза вакцина против ковид во Општа Болница Гевгелија аплицирани се 850 бустер дози на…
Институтот за јавно здравје во корона билансот за изминатите 24 часа известува за 12 починати лица во државата на возраст…
Традиционален мешункаст плод - гравот, познат и присутен во многу кујни во светот, е дел и од македонската традиционална кујна.…
Две нови ковид жртви во Гевгелија Featured
Почина 69 годишник од Гевгелија. Ова вчера го објави Институтот за јавно здравје, заедно со податоците од ковид извештајот за…
Страница 9 од 92

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.