Националниот Комитет за имунизација денеска дoнесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините на производителите…
Министерството за здравство со последниот извештај за корона состојбата во државата јавува за 13 ковид жртви во изминатото деноноќие. Од…
Се' започна од големата хумана и надчовечка одлука на семејството Диневи од Стар Дојран и починатата Емилија Динева - првиот…
Четвртиот корона бран во кој доминира лесно преносливиот и побрзозаразниот делта сој денеска ја „одзеде“ 79-та корона жртва од Гевгелија.…
Со 3.645 оздравени случаи на пациенти со дијагноза ковид-19 евидентирани во текот на месец август во болниците низ државата, но…
Гевгеличанката Ана Брзанова учествува на Miss Earth 2021 на Филипините Featured
Претставничката на Miss Earth 2021 од Северна Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, заедно со претставничките од Боливија и Непал вечерва беа…
Д-р Стеваноски: Со вакцинација нема корона во Психијатриска Болница Негорци Featured
Психијатриската Болница Негорци е специјализирана здравствена установа која во налетот на четвртиот корона бран во државата, па и во Гевгелија,…
Македонското здравство продолжува со нови потфати за продолжен живот на пациенти со органодарување. Денеска пред непол час успешно продолжи да…
Дојран по трет пат ја победи короната Featured
Единствена општина без корона во државата е општина Дојран, која што по трет пат успева на корона мапата на Македонија…
Страница 10 од 92

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.