Оздраве и последниот инфициран од коронавирусот во Гевгелија, известува ИЈЗ-Скопје. Од вкупно 4.426 заразени граѓани на општина Гевгелија во текот…
Гевгеличанецот Стефан Марковски доботник на наградата „Липа“ Featured
Авторот Стефан Марковски од Гевгелија е годинашен добитник на наградата за најдобра творба на Меѓународната манифестација „Празник на липите”. Изборот…
Сезонската тиквичка во комбинација со пилешко бело месо и малку сланинa за зголемена арoма и вкус на јадењето ќе биде…
Брз и освежителен оброк за сите оние кои немаат многу време и трпение за подготовка, а ќе ги изненадите гостите…
Македонскиот модел Ана Марија Јанковиќ (20) ја освои титулата „Мис Туризам“ и влезе во топ три убавици на изборот „Miss…
Пролетта носи изобилство од сезонски зеленчук, а тиквиците се најатрактивни за испробување на нови рецепти, особено ако сакате да им…
КУД „Негорци“ на Фестивал „Цветови 2022“ Featured
Аматерското културно уметничко друштво од „Негорци“ од Негорци деновиве учествува на тродневниот 17-ти Меѓународен детски Фолклорен Фестивал "ЦВЕТОВИ" 2022 што…
Луѓето имаат тенденција да ги напуштаат луѓето кои не ги расположуваат, оние кои не ги смејат, оние кои немаат трачеви…
Физичката активност со умерен и енергичен интензитет го подобрува здравјето.. Светската здравствена организација ја промовира физичката активност како начин на…
Страница 2 од 92

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.